Türkiye Cumhuriyeti

Kişinev Büyükelçiliği

Büyükelçinin Özgeçmişi

Adı Soyadı :Hulusi Kılıç

Doğum Yılı ve Yeri:01/01/1956 Reşadiye, Tokat

Medeni Durumu: Evli

Bildiği Yabancı Diller:Fransızca, İngilizce

Öğrenim Durumu: Master

 

Üniversite: Strazburg Üniversitesi - Siyasal Bilgiler Fakültesi - Uluslararası İlişkiler, 1983

Master: Hacettepe Üniversitesi - Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi - Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü ve Master,1975

 

  

Edirne Turizm Tanıtma Bölge Müdürlüğü 

01/07/1973 - 01/10/1973

Dışişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Personel Dairesi - Aday İdari Memur       

17/10/1975 - 15/03/1976   

Askerlik Hizmeti                                                                                             

15/03/1976 - 31/07/1977   

Dışişleri Bakanlığı PEGM Personel Genel Müdürlüğü - İdari Memur                       

01/08/1977 - 27/10/1978   

Strazburg Başkonsolosluğu - Kançılarya Memuru                                               

27/10/1978 - 01/11/1982   

ÇTİG-I Avrupa Konseyi Daire Başkanlığı - İdari Memur                                       

01/11/1982 - 29/02/1984   

AKGY-I Avrupa Konseyi Daire Başkanlığı - Aday Meslek Memuru , Üçüncü Katip (MM)     

29/02/1984 - 16/08/1985   

Cezayir Büyükelçiliği - Üçüncü Katip (MM) , İkinci Katip (MM)                              

16/08/1985 - 28/09/1988   

Sofya Büyükelçiliği - İkinci Katip (MM), Ortaelçilik Başkatibi                                 

28/09/1988 - 03/09/1990   

Dışişleri Bakanlığı YİGY-I Yunanistan Dairesi - Başkatip                                       

03/09/1990 - 07/07/1992   

KIYU Kıbrıs Yunanistan Dairesi - Başkatip                                                           

07/07/1992 - 30/09/1992   

ICAO Daimi Temsilciliği - Ortaelçilik Başkatibi, Başkatip (MM)                               

30/09/1992 - 01/11/1996   

Tiflis Büyükelçiliği - Başkatip, Müsteşar                                                               

01/11/1996 - 01/09/1998   

Dışişleri Bakanlığı DHGY-I Havacılık Dairesi Başkanlığı - Daire Başkan Vekili , Daire Başkanı                          

01/09/1998 - 31/08/2000   

Halep Başkonsolosluğu - Başkonsolos (MM)                                                          

31/08/2000 - 01/09/2005   

Dışişleri Bakanlığı BAGY-II Daire Başkanlığı - Daire Başkanı                                   

01/09/2005 - 12/12/2005  

PRGY Protokol Genel Müdür Yardımcılığı - Elçi, Genel Müdür Yardımcı Vekili , Elçi, Genel Müdür Yardımcısı       

12/12/2005 - 29/02/2008   

Bakü Büyükelçiliği - Büyükelçi                                                                             

29/02/2008 - 15/09/2012   

Dışişleri Bakanlığı AFGM İkili Siyasi İşler Genel Müdürlüğü (Afrika)- Büyükelçi, Genel Müdür                           

15/09/2012 - 14/09/2016

Kişinev Büyükelçiliği - Büyükelçi                                                                          

15/09/2016 -

Nişanları: Azerbaycan Devlet Madalyası     (Dostluk Nişanı)                                   

2012