Türkiye Cumhuriyeti

Kişinev Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Türkçenin Sesi Radyosu , 16.02.2016

Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Türk dilini, kültürünü, sanatını ve tarihini tanıtmak amacıyla gerçekleştirdiği projelere bir yenisini daha ekleyerek, ‘Türkçenin Sesi Radyosu’nu kurmuştur. ‘turkceninsesi.yee.org.tr’ internet adresinden yayın yapan radyonun hedef kitlesini tüm dünyada Türkçeyi öğrenmek ve Türk kültürünü tanımak isteyen yabancılar oluşturmaktadır.

İnternet teknolojilerini kullanarak yayın yapan yeni nesil sözkonusu radyonun program içerikleri A1’den C1'e kadar Türkçe seviyelerine göre düzenlenmektedir. Program akışında ülkemizden günlük haberler ve hava durumlarına da yer verilmektedir. Bu bakımdan Türkçenin Sesi Radyosu program içeriği ve internet sayfasında sunulan imkânlarla bir uzaktan Türkçe öğrenme aracı olarak değerlendirilecektir.

Saygıyla duyurulur.

-----------------------------------------------------------------------------------------

In order to promote the Turkish language, culture, art and history, Yunus Emre Institute (YEE) opens a new project in addition to the existing ones, launching Radio “Voice of Turkey”. The target of the radio program, which is broadcasting from the 'turkceninsesi.yee.org.tr' website, is to attract foreigners from all over the world, wishing to get acquainted with the Turkish culture and to learn the Turkish language.

A new generation, which uses internet technologies, broadcasts radio programs, using the Turkish language levels from A1 up to C1. Country news and weather broadcasting are also included into the program schedule. Thus, the program content of Radio “Voice of Turkey” and the facilities offered on the website will be considered as a remote learning tool of the Turkish language.

-----------------------------------------------------------------------------------------

În scopul de a promova limba, cultura, arta și istoria turcă, Institutul Yunus Emre lansează un nou proiect media - Radio “Vocea Turciei". Obiectivul programului radio, difuzat de pe site-ul "turkceninsesi.yee.org.tr ', este de a atrage străini din întreaga lume, care doresc să se familiarizeze cu cultura turcă și să învățe limba turcă.

 O nouă generație, care utilizează tehnologii moderne, difuzează programe de radio, utilizând nivelurile de limbă turcă de la A1 până la C1. Știri de țară precum și prognosticuri meteo sunt de asemenea incluse în grila de programe. Astfel, conținutul programului radio Vocea Turciei și facilitățile oferite pe website, va fi considerat ca un instrument de învățare la distanță a limbii turce.